השבוע הבינלאומי לבטיחות ילדים 7-12 למאי 2017

מערכת החינוך מציינת את "השבוע הבינלאומי לבטיחות ילדים" במטרה לצמצם את מקרי ההיפגעויות בקרב ילדים באמצעות חשיפה לסיכונים ולסכנות ולמידה של דרכי ההתמודדות ללא פחד או חשש.  
השנה הוחלט למקד את הפעילות בנושא "משפחה בטוחה" וכמענה לצורך זה התקיימו ארבעה משדרים מקוונים אינטראקטיביים העוסקים בבטיחות ילדים.
בשנת 2016 נהרגו 118 ילדים ובני נוער כתוצאה מהיפגעויות שונות. רבות מהתאונות מתרחשות בבית בחצר ובמרחבי הפנאי. ממחקרים עולה שמרבית התאונות ניתנות למניעה באמצעות העלאת מודעות ושינוי הרגלי התנהגות והטמעתם. 

דווקא הבית, שנחשב למרחב הבטוח ביותר, הוא המקום בו מתרחשות רוב ההיפגעויות. מנתוני ארגון 'בטרם' עולה כי בין השנים 2012-2016 כ-45% ממקרי התמותה של ילדים ובני נוער התרחשו כתוצאה מתאונות בית ופנאי. ילדים נמצאים בסיכון גבוה להיפגעות בשל חוסר ניסיון, יכולת מוגבלת לזהות סיכונים וסקרנות, על כן  חשוב שנקנה להם ידע ומיומנויות להתמודד עם סכנות וסיכונים המתרחשים גם בבית.

השנה הוחלט למקד את הפעילות בשבוע הבינלאומי לבטיחות ילדים שחל ב 7-12 למאי 2017 בנושא "משפחה בטוחה",  כמענה לצורך זה מתקיימים ארבעה משדרים מקוונים אינטראקטיביים במסגרת "אקדמיה ברשת" העוסקים בבטיחות ילדים.
זהו שיתוף פעולה בין אגף זה"ב, נגישות ואורח חיים בטוח ומינהל תיקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע, אגף טכנולוגיות מידע במשרד החינוך.


בטיחות בכיתה ובמרחבי בית הספר ב 10 במאי 2017 ומיועד לתלמידי כיתות ד-ו, 
בעברית בשעה 11:00 ובערבית בשעה 12:00.
השיעור עוסק במושגי יסוד בבטיחות בכלל ובסוגי ההיפגעויות של ילדים בבית הספר ובמרחבי הפנאי בפרט, והבנת הקשר בין גורם הסיכון לסוג ההיפגעות.בטיחות בבית- משדר משותף להורים וילדיהם הכולל פעילות משותפת (כיתות ד-ו) וישודר ב 10 במאי 2016 בשעה 17:30 בערבית וב 18:00 בעברית
במפגש נתמקד בסוגי ההיפגעויות של ילדים בסביבת הבית ובמושגי יסוד בבטיחות שהילדים למדו בכיתה. המפגש מלווה בפעילויות אינטראקטיביות משותפות, תירגול באמצעות לומדה קצרה על בטיחות במטבח ושימוש בחכמת ההמונים כדי לייצר ספר דיגיטלי המאגד מאגר טיפים לילדים והורים לשמירה על בטיחות בתוך הבית.
תאריך עדכון: 11/01/2018
 ​
​​​​​​​