תוכן וספרים דיגיטליים


Image Map  
התוכן הדיגיטלי מעשיר ומקדם תהליכי הוראה ולמידה. שילובו בפעילות הלימודית מאפשר למידה פעילה וחווייתית בסביבה דינמית ואינטראקטיבית, העשירה במשאבי מדיה מסוגים שונים.
מאגר התוכן מרוכז בקטלוג החינוכי וכולל שפע פריטים המתאימים לפעילויות שונות של הוראה ולמידה. איתור הפריטים המבוקשים מתבצע בזריזות בעזרת מנוע חיפוש ייעודי. הפריטים מציעים סוגים שונים של תוכן פדגוגי: ספרים דיגיטליים, חומרי הוראה, סביבות תוכן, הרצאות מקוונות, כלים דיגיטליים, מאגרי מידע ועוד. פריטי התוכן מתעדכנים כל העת. בנוסף למבחר התכנים תוכלו למצוא כאן מידע על אודות מיזמים של המשרד לפיתוח וליצירת תוכן מקורי, מידע על אודות זכויות יוצרים וקשר עם ספקי התוכן המאושרים.
​ 
  

 
משרד החינוך מעמיד לרשות כלל בתי הספר היצע תוכן דיגיטלי איכותי, אשר זמין לאורך השנה במרחב הפדגוגי וכן בקטלוג החינוכי.
בנוסף, בתי ספר בתוכנית התקשוב זכאים מידי שנה לתקציב לרכישת תוכן דיגיטלי ממשרד החינוך במסגרת מכרז התוכן. 
פרטים על רכישת התוכן לשנת הלימודים תשע"ט עבור בתי הספר בתוכנית התקשוב יפורסמו בקרוב.


 ​
 
 

מאגר התוכן הדיגיטלי והספרים הדיגיטליים​  

הקטלוג החינוכי הוא מאגר התכנים הגדול להעשרה ולהשבחת פעילויות פדגוגיות במערכת החינוך. התכנים השונים מרוכזים לשירות הצוות הפדגוגי בקטלוג החינוכי למען איתור מהיר ונוח של אמצעים דיגיטליים המתאימים לנושא ולאופי ההוראה או פעילות הלמידה המבוקשת, וזאת באמצעות מנוע חיפוש מהיר המאפשר סינונים שונים לפי צורך. 

הקטלוג החינוכי​​

   
 
 
ספר הלימוד הדיגיטלי מאפשר למידה דינמית רבת רבדים ואמצעים. שכבות המידע המוטמעות בדפי הספר מציעות מגוון פריטי ידע, קישורים לתכנים שונים במרחבי הרשת, הפעלות שונות וריבוי מדיות. כל אלה יוצרים יחדיו חוויה אינטראקטיבית ללומד. התשתית הדיגיטלית מאפשרת עדכון תוכן בכל עת.
 
  
הזדהות אחידה

   

נמאס לכם מריבוי הסיסמאות לאתרים השונים של משרד החינוך? איבדתם את הקובץ שבו כתבתם את הסיסמאות, ואינכם יכולים לשחזר? יש פתרון - הזדהות אחידה של תכנים דיגיטליים. הגישה של משתמשי מערכת החינוך לסביבות העבודה הדיגיטליות מתבצעת בהזדהות אחידה אישית באמצעות פרטי זיהוי וסיסמה שהופקו על ידי משרד החינוך. כדאי להתחבר בקלות בכמה דקות. ​​   

שירות חדש מאפשר כניסה ישירה לשירותי האינטרנט של משרד החינוך באמצעות אס אם אס, ללא צורך בסיסמא! השירות משפר משמעותית את יעילות ההזדהות האחידה עבור המשתמש. השירות מאובטח, נוח וידידותי למשתמש.
 
 ​​
 

  

 ​
​ פיתוח יחידות הוראה  

 

יצרתם יחידת הוראה מתוקשבת? שתפו אותנו​​ 

כדאי לכם לשתף עם מורים אחרים – זה הזמן לפרסם פרי יצירתכם תחת שמכם בקטלוג החינוכי. ריכזנו כאן מידע והמלצות שיעזרו לכם לתכנן, לכתוב את יחידת ההוראה ולהעביר אלינו לפרסום נרחב. 

 

 


  

מורים יוצרים תוכן דיגיטלי - עברית וערבית 
משרד החינוך פועל להתאמת תהליכי ההוראה, הלמידה וההערכה בכיתה למאה ה-21. במסגרת זו השיק המשרד שני מיזמים להכשרת מורים מקצועיים, יצירתיים, מומחים בתחום הדעת שאותו הם מלמדים – לצורך פיתוח תוכן דיגיטלי. החומרים שיפותחו יפורסמו בקטלוג החינוכי לשימוש כלל עובדי ההוראה.        

 


זכויות יוצרים, מידע והמלצות שימושיות
בעידן שבו הטכנולוגיה יכולה להיות בסיס ליצירה – מורים רבים מעוניינים ללמד בעזרת מקורות אינטרנטיים. השילוב של תמונות, סרטים, אפליקציות, קישורים לכתבות וכל תוכן דיגיטלי אחר ביחידות הוראה יכול להעשיר את הלמידה, אך יחד עם זאת העלאת אותן יחידות הוראה לרשת (גם לצורכי לימוד והוראה) עלולה להיות הפרה של זכויות יוצרים.


 


 

 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

 

​  
תאריך עדכון: 24/05/2018
 ​
​​​​​​​