תוכן וספרים דיגיטליים

מבחר תכנים מוכנים המיועדים לצורכי למידה והוראה ומידע בנושא פיתוח ויצירת תוכן דיגיטלי מקורי:
1. תכנים דיגיטליים מוכנים שמתעדכנים בקטלוג החינוכי המכיל עשרות אלפי פריטים: ספרים דיגיטליים, חומרי הוראה, סביבות תוכן, הרצאות מקוונות, כלים דיגיטליים, מאגרי מידע, ועוד. 
2. מידע על ספקי התוכן המאושרים על ידי משרד החינוך ואופן ההתקשרות איתם באמצעות הזדהות אחידה;
3. מיזמים של משרד החינוך ליצירת תוכן מקורי, למשל על ידי מורים מפתחי תוכן, כולל הוראות שמירה על זכויות יוצרים.
 

מאגר התוכן הדיגיטלי והספרים הדיגיטליים​ 

מאגר התוכן והספרים הדיגיטליים מרוכזים בקטלוג החינוכי המיועד להעלות את רמת השימוש באמצעים דיגיטליים במערכת החינוך ולייעל את תהליכי הלימוד. הקטלוג החינוכי מקיף מגוון מוצרים להוראה ולמידה: חומרי הוראה, כלים דיגיטליים, סביבות תוכן, מאגרי מידע, ספרים דיגיטליים, הרצאות מקוונות, בקטלוג החינוכי מנוע החיפוש מאפשר סינונים שונים.  

 הקטלוג החינוכי​​
 
ספר הלימוד הדיגיטלי הוא דינמי ורלוונטי, מאפשר הנגשת מדיה עשירה ומספק חוויה אינטראקטיבית ללומד. להלן המידע על הרמות השונות של הספרים הדיגיטליים המוצעים, התכנית להטמעת פדגוגיה דיגיטלית באמצעות ספרים דיגיטליים, אופן בחירתם ועוד. ​ 
 
 
 
 ​נמאס לכם מריבוי הסיסמאות לאתרים השונים של משרד החינוך? איבדתם את הקובץ שבו כתבתם את הסיסמאות ואין לכם איך לשחזר? יש פתרון - הזדהות אחידה של תכנים דיגיטליים. הגישה של משתמשי מערכת החינוך לסביבות העבודה הדיגיטליות מתבצעת בהזדהות אחידה אישית באמצעות פרטי זיהוי וסיסמה שהופקו על ידי משרד החינוך. כדאי להתחבר בקלות בכמה דקות. ​​


 

משרד החינוך מקדם בשנת הלימודים תשע"ז תכנית ייחודית לתגבור הוראת האנגלית בבתי הספר היסודיים. במסגרת התכנית המשרד פועל להעשרת מגוון התכנים הדיגיטליים ללימוד השפה האנגלית ותרגולה העומדים לרשות בתי הספר.


 


משרד החינוך מרחיב את היצע התוכן הדיגיטלי והספרים הדיגיטליים המונגש לבתי הספר. במסגרת ההיערכות לשנת הלימודים תשע"ז, על בתי הספר לבחור את התוכן הדיגיטלי והספרים הדיגיטליים שבהם ישתמשו במהלך שנת הלימודים.
 ​ פיתוח יחידות הוראה  


פיתחתם יחידת הוראה מתוקשבת? שתפו אותנו​​ 

אם פיתחתם יחידת הוראה מתוקשבת שתרצו לשתף עבור מורים אחרים – תוכלו לשלוח אלינו לפרסום בקטלוג החינוכי. ריכזנו כאן מידע והמלצות שיעזרו לכם לתכנן, לכתוב את יחידת ההוראה ולהעביר אלינו לפרסום וחשיפה. 

 

 

  

 מורים יוצרים תוכן דיגיטלי - עברית וערבית 
משרד החינוך פועל להתאים את תהליכי ההוראה, הלמידה והערכה בכיתה למאה ה-21. כחלק מפעולותיו הרבות בתחום, השיק משרד החינוך שני מיזמים להכשרת מורים מקצועיים, יצירתיים, מומחים בתחום הדעת אותו הם מלמדים, בפיתוח תוכן דיגיטלי.
החומרים שיפותחו יפורסמו בקטלוג החינוכי לשימוש כלל עובדי ההוראה.    


  

זכויות יוצרים
בעידן שבו הטכנולוגיה יכולה להיות בסיס ליצירה מורים רבים מעוניינים ללמד בעזרת מקורות אינטרנטיים. השילוב של תמונות, ​סרטים, אפליקציות, קישורים לכתבות וכל תוכן דיגיטלי אחר ביחידות הוראה יכול להעשיר את הלמידה, אך העלאת אותן יחידות הוראה לרשת (אפילו לצורכי לימוד והוראה) עלולה להוות הפרה של זכויות יוצרים.​             

                   ​ ​    

 

 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

 

​  
תאריך עדכון: 21/02/2017
 ​
​​​​​​​