למידה מרחוק בחירום

המידע על למידה מרחוק בשעת חירום נועד לאפשר הפעלת שגרת לימודים מרחוק בבית הספר 
בשעת חירום - מצב בו נמנע מהלומדים להגיע לבית הספר לתקופת זמן שיכולה להימשך מספר ימים עד כמה שבועות. 

 

 

 

 

 

 

ריכזנו בתרשים אחד את כל המידע ללמידה מרחוק בשעת חירום, כולל הנחיות ודגשים, יחידות בתחומי הדעת ולפי שכבות גיל ופעילויות הפגה, התמודדות ותמיכה רגשית וכל מה שצריך לפרסם בפורטל הבית ספרי. 
 

 

 
4.jpgמידע והנחיות​ 
המעבר משיגרה למצב של למידה מרחוק בחירום מצריך היערכות מערכתית נרחבת על מנת לאפשר לתלמידים מכל הארץ המשך שיגרת למידה וגישה מיטבית למידע רלוונטי.
כאן נציג נהלים והנחיות לצורך היכרות מקדימה בנוגע לממשקים שיכנסו לפעולה ואת תחומי האחריות של בעלי התפקידים השונים בבית הספר. ​​​
 
  
 

 
4.jpg 
במצב חירום הפעילות מתקיימת בפורטל הבית ספרי המהווה שער כניסה למרחבי הלמידה הכיתתיים והתקשורת הבית ספרי ומשמש ערוץ תקשורת חברתי, ייעוצי ולימודי. במסגרת ההיערכות לשעת חירום, יש לבצע פעולות חשובות בפורטל הבית ספרי - עדכונים והבלטות בדף הבית, ובדפים האחרים בפורטל הבית ספרי.

​​

 
 
4.jpg 
במהלך מצב חירום שאינו מאפשר הגעה לבית הספר כבימי שיגרה, חשוב לשמור על רצף לימודי-פדגוגי ובמקביל, לאפשר תהליכי הפגה וריענון לתלמידים. 
לפניכם מגוון פעילויות ומאגרים בהם מומלץ להשתמש בעת מצב חירום
 
 
 

 
 
 
4.jpg 
בעת חירום חשוב לשמור על רצף לימודי-פדגוגי וזאת במקביל לתהליכי הפגה וריענון לתלמידים. 
כאן תוכלו למצוא מגוון של הצעות להפעלות, משחקים וחומרי העשרה לילדים ולנוער בשעת חירום.
 

 
   
 
4.jpg 
 
מצבי חירום באשר הם עלולים להוות מקור למתח נפשי  חרדות, מצוקות, וקשיים בקרב בני כל הגילאים והמגזרים. כדי להקל על התלמידים ועל צוות המורים בשעת חירום, הכין משרד החינוך בשיתוף עם שפ"י (שירות פסיכולוגי ייעוצי) תכנית מיוחדת. לפניכם כל המידע על שפ"י ועל ארגוני סיוע נוספים. 
 

 

 
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
תאריך עדכון: 26/05/2016
 ​
​​​​​​​