למידה מרחוק

למידה מרחוק מאפשרת באמצעות הטכנולוגיה לנהל תהליכי למידה והוראה מגוונים בסביבה מקוונת המשוחררת מכבלי המרחב והזמן. 
למידה מרחוק מאפשרת גישה לתלמידים ולמורים מכל העולם ומציעה מתודות למידה חדשניות. היתרון הגדול של הלמידה מרחוק הוא בהזדמנות לקיים אינטראקציות לימודיות בזמנים גמישים וממקומות פיזיים וגיאוגרפיים מרוחקים זה מזה.

 


 
 
מטה אגף טכנולוגיות מידע מספק שירותי למידה מרחוק הכוללים כלי תקשורת מקוונים סינכרוניים ואסינכרוניים להוראה מרחוק, פיתוח והפעלה של קורסים מקוונים וכן ייעוץ טכנו-פדגוגי ומגוון פתרונות לצרכים מגוונים של תקשורת חינוכית ללמידה מרחוק. 

 

 

אגף טכנולוגיות מידע במשרד החינוך מזמין אתכם – מנהלים, מורים, מורי מורים ותלמידים, להצטרף לאחד מקורסי MOOC אשר פותחו במיוחד עבורכם. הקורסים פותחו בפלטפורמת IsraelX  – המיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית. הקורסים  פתוחים לקהל גדול של משתלמים, וניתן ללמוד אותם בכל זמן ומכל מקום.  ​
 
 ​​ 
המידע על למידה מרחוק בשעת חירום נועד לאפשר הפעלת שגרת לימודים מרחוק בבית הספר בשעת חירום - מצב בו נמנע מהלומדים להגיע לבית הספר לתקופת זמן שיכולה להימשך מספר ימים עד כמה שבועות. 

 

  

משרד החינוך מקים מרכז תגבור ולמידה מקוון לתלמידים במטרה לתת מענה וסיוע לכל תלמיד הרוצה לשפר את הישגיו במתמטיקה ובאנגלית.  התמיכה ניתנת בשעות אחר הצהריים, ללא תשלום, לתלמידי כיתות ז-יב מכל רחבי הארץ. ניתן להזמין שיעור פרטי באורך מלא (כ-50 דקות) או לקבל תמיכה מידית בלמידה (כ-15 עד 20 דקות) באמצעות המתנה בתור למורה.​


 
אקדמיה ברשת ​
הטכנולוגיה הדיגיטלית מאפשרת כיום לא רק לפרוץ את גבולות הכיתה והזמן, אלא גם להתאים אישית חומרי העשרה והעמקה לכל לומד, ולזמן לכל שוחר דעת מגוון מידע בתחומי עניין רבים. משרד החינוך מרחיב את ההיצע לכל תלמיד בתכנית "אקדמיה ברשת" ומזמן לתלמידים, מורים והורים חוויית למידה והעשרה להעמקה ומתן מענה לסקרנות של לומד צעיר במגוון תחומי עניין ודעת. הלמידה משולבת מומחים בתחומם, ומטרתה להעניק ללומדים מגוון הרצאות בתחומים מגוונים של מדעי הרוח, החברה, מדעים וטכנולוגיה.  
אגף טכנולוגיות מידע במשרד החינוך, המוביל את תכנית התקשוב הלאומית, יפעיל בחודש יולי 2017 פעילויות קיץ חינמיות לתלמידים שמטרתן קידום אוריינות טכנולוגית ושימוש בכלים דיגיטליים ליצירה וחשיבה. 


 ​
מידע אודות קורס משלחות מקוון המיועד לתלמידים היוצאים במשלחת לחו"ל. מטרת הקורס לתת ארגז כלים המבוסס על פרקי חובה באזרחות והיסטוריה של מדינת ישראל, ומידע בנושאים שונים המבוסס על מחקר וניסיון של אלפי משלחות ושאלות שבני נוער נתקלו בעבר. הקורס הוא מיזם של אגף טכנולוגיות מידע בשיתוף מנהל חברה ונוער ומשרד החוץ. 


אתר Moodle אגף טכנולוגיות מידע כולל פרויקטים ייחודיים של קורסי תלמידים מתוקשבים המשלבים למידה שיתופית. וכן קורסים למורים ומנחים שהם קהילות מעשה לשיתוף והבניית ידע.

 
 
קורסים מקוונים מהווים את הטוב שבכל העולמות: השתתפות פעילה בשיעורים המועברים על ידי מיטב המרצים בשילוב כלים מתקדמים, וכל זאת באמצעות גישה למחשב מהבית או מכל מקום אחר במועד השיעור. ריכזנו כאן את תוכניות למידה מרחוק המוצעות לבתי הספר לבעלי תפקידים, מורים ותלמידים. 

 


 
משרד החינוך מנגיש מידע רב ושימושי על פרויקטים מיוחדים של למידה מרחוק, ביניהם קורסים מחו"ל, מפגשים סינכרוניים עם מומחים, סביבות למידה בתחומי הדעת השונים ברחבי הארץ, פרויקטים שיתופיים ועוד. הפרויקטים מתעדכנים באופן שוטף. 

  
המשרד מעניק שירותי הדרכה וההטמעה לניהול למידה מרחוק בסביבה א-סינכרונית על ידי מדריכים וירטואליים למשימות, מוקד טלפוני, עדכונים שוטפים בענן החינוכי, קורסים מקוונים א-סינכרוניים וכן פורומים לתמיכה פדגוגית לפי אוכלוסיות היעד. ​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

 

 


כדאי לערוך היכרות עם סביבת הלמידה הסינכרונית (כשבועיים לפני השיעור). לצורך זה ריכזנו הנחיות מפורטות מלוות ועצות פרקטיות למוכנות טכנולוגית ודידקטית מחולקות לפי סדר הזמנים (משבועיים לפני השיעור הסינכרוני ועד מהלך השיעור).
 
 

 

​​
תאריך עדכון: 26/06/2017
 ​
​​​​​​​