גלישה בטוחה ברשת

 

 

גלישה בטוחה ברשת
מהפכת המידע של המאה ה-21 מזמנת שפע של אפשרויות חדשות ומרתקות ללמידה, ליצירת קשרים חברתיים ולהנאה. אולם לצִדן של הזדמנויות אלו, היא מציבה אתגרים חדשים ומורכבים, וחושפת אותנו גם למצבים של סיכון ופגיעה.
אגף טכנולוגיות מידע במשרד החינוך שם לו למטרה לקדם הסברה בנושא גלישה בטוחה ברשת, ולהקנות כלים להתמודדות עם מצבים לא ראויים ומסכנים. המידע והתכנים מיועדים לתלמידים, למורים ולהורים לשם קידום שימוש מיטבי ובטוח באינטרנט.
אודות תכנית ההתערבות, הנחיות, נהלים וכלים להפעלתה בבית-הספר על ידי צוות חיים ברשת.​ 
 
  
 
 


   
 
חומרים ופעילויות לתלמידים בנושא גלישה בטוחה ברשת.
החומרים והפעילויות מוצגים לפי נושאים בהתאמה לשכבות הגיל השונות, וכן למגזרים שונים.
 
 
 
 


 
חומרי העשרה, סרטוני הדרכה והרצאות מומחים אשר נועדו לסייע להורים לקיים דו -שיח משמעותי עם ילדיהם באשר להרגלי הגלישה ברשת, הימנעות מסכנות, והתנהגות נכונה במקרה של פגיעה.
 
 
 
hozrey_mankal.jpgחוזרי מנכ"ל - גלישה בטוחה ברשת
בדף זה מרוכזים חוזרי מנכ"ל העוסקים בהיבטים השונים של גלישה בטוחה ומיטבית ברשת.
 
 ​
 
 
 
 
 
 
הדרכה והכשרה למורים 
 
 


   
 
משרד החינוך מציע תפיסה כוללת לקידום גלישה בטוחה ברשת כאורח חיים וכשגרה בקרב תלמידים, מורים והורים. תפיסה חינוכית זו מבוססת על זיהוי ההזדמנויות הרבות שהרשת מציעה במגוון רחב של היבטים ואופן ניצולן לטובה, תוך הקניית נורמות התנהגות ראויות ברשת, מניעת פגיעה באמצעות הרשת והימנעות מהתנהגויות סיכון ברשת. ריכזנו כאן את הפעולות הרבות שמקיים המשרד בשיתוף עם גורמים מקצועיים נוספים. מדיניות משרד החינוך בשיתוף עם משרדי ממשלה וגורמים מקצועיים נוספים לקידום גלישה בטוחה ברשת והטמעתה בבתי הספר.

  
 
 
השבוע הלאומי לגלישה בטוחה
מערך אירועים ופעילויות חינוכיות המתקיימים מדי שנה בשבוע שיא בכל רחבי הארץ.

השבוע הלאומי לגלישה בטוחה מוקדש לקידום נורמות התנהגות ראויות ברשת, העלאת המודעות לסיכונים והקניית כלים טכנולוגיים והתנהגותיים מתאימים לגלישה בטוחה.
 

 ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
תאריך עדכון: 03/08/2016
 ​
​​​​​​​