ליל יורי גגארין – מסע האדם לחלל!

כל שנה ב-12 באפריל חוגגים בכל רחבי העולם וגם כאן בישראל את ליל יורי גגארין. יורי אלכסייביץ' גגארין היה קוסמונאוט סובייטי והאדם הראשון בהיסטוריה ששהה בחלל וחג סביב כדור הארץ. מאז אותו רגע היסטורי מרגש מכוונת האנושות להגיע אף רחוק יותר לכוכבי לכת שפעם נחשבו דמיוניים. 
השנה אנו מביאים עד אליכם לכיתה משדרים מרתקים, ובהם נבחן לאילו פריצות דרך הגענו עד היום ולאן יגיע תחום החלל בשנים הבאות. האם השאיפה להתיישבות בחלל והגעה למאדים היא רק בגדר חלום דמיוני או שהיא תהפוך למציאות בשנים הקרובות?! 
הצטרפו אלינו למשדרים אינטראקטיביים מקוונים, המלווים בפעילויות מתוקשבות וצ'ט פעיל בהשתתפות התלמידים.משדר מקוון בנושא חלל לרגל ליל יורי גגארין, לכיתות ד-ו.
מדוע נאמר המשפט המפורסם "צעד קטן לאדם – קפיצה גדולה לאנושות", ומי אמר אותו? לאילו הישגים מרשימים נוספים הגיעה האנושות באמצעות מחקר בלתי פוסק על החלל? 
בהרצאה מרתקת זו נשיב על שאלות אלו ואחרות באמצעות סקירת הרגעים הגדולים של חקר האנושות בחלל.
משדר מקוון בנושא חלל לרגל ליל יורי גגארין, לתלמידי כיתות ז-יב.
לאן יגיע תחום החלל בשנים הבאות? האם התיישבות בחלל והגעה למאדים קרובות מתמיד? האם נמצא חיים נוספים מחוץ לכדור הארץ? ומה עוד צופן לנו תחום החלל בעתיד?
על שאלות מרתקות אלו ועוד ישיב ד"ר יוג'ין יו, מנהל מכון המחקר AMES של נאס"א, בריאיון מיוחד עם ורד כהן ברזילי שתשיב יחד עם ד"ר דיאנה לאופר על שאלות הצופים בשידור חי.
משדר מקוון בנושא חלל לרגל ליל יורי גגארין, לתלמידי כיתות ז-ט.
משדר זה יעסוק במסע המרתק של האנושות למאדים- לאיזה פריצות דרך הגענו עד היום בכוכב האדום ולאן עוד אנו שואפים, ומדוע כוכב זה כה מסקרן ומעסיק את האנושות בשנים האחרונות? 
ד"ר הלל רובינשטיין וצוותו הם הצוות הישראלי הראשון שלקח חלק במשימה האנלוגית למאדים ובהרצאתו ירחיב על תפקידו במשימה ועל חשיבות ומשמעות הפרויקט. המשדר מלווה בפעילויות התלמידים בכיתות לקראת המשדר ולאחריו, בהובלת המורים. 

תאריך עדכון: 29/03/2018
 ​
​​​​​​​