אקדמיה ברשת - לובשים כחול לבן תשע"ז

לקראת האירועים הממלכתיים, אנו מביאים אליכם לכיתה עדויות וסיפורים, דמויות ואנשים מעוררי השראה שלא תוכלו לשכוח.  כל מפגש מביא איתו הזדמנות להתבונן וללמוד על מדינת ישראל והאירועים שליוו אותה מראשיתה, מזווית אחרת ובדרך לא שגרתית. הצטרפו אלינו למשדרים אינטראקטיביים מקוונים, המלווים כל אחד במערכי שיעור ופעילויות מתוקשבות וצ'אט פעיל לשאלות ודיונים עם מיטב המומחים ! המשדרים מתאימים לתמידי כיתות ה-ח


 


 


ההרצאה מתבססת על הספר שערו של בית דין אשר נכתב ע"י הסופרת שולמית גולני. ההרצאה מיועדת לתלמידים אשר קראו את הספר המקוון. 
הספר מתאר את החיים של משפחה בעלת 6 ילדים בזמן השואה מנקודת מבט של ילדה בת 11. ההרצאה תתייחס אל כתיבת הספר כמסמך היסטורי המהווה עדות לשואה והנצחה מיוחדת במינה לנספים, בנוסף ההרצאה תיתן רקע היסטורי למאורעות ותסביר את ההתרחשויות.





הנצחה באנימציה עם בית אבי חי   
פרויקט ההנצחה באנימציה "פנים.יום.זיכרון", מבקש להחיות שברי זיכרונות​ מחיים שנגדעו, יש היבטים חשובים שיכולים להירתם גם למטרות של למידה והרחבת התובנות על משמעות יום הזיכרון ומושג הזיכרון בכלל, המוות והחלל האדיר שנפער אחרי, הפער בין כאב ואובדן פרטי ללאומי ונושאים נוספים שעשויים להתקשר לשדה המשמעויות האלה והסתעפויותיו המרובות. בנוסף הפרויקט מציג זווית חדשה וחדשנית להנצחה.



   
רס"ן בניה שראל ז"ל, מפקד סיירת גבעתי, הוא חלל צה"ל אשר נפל בקרב במבצע צוק איתן.
בניה הפך לאחד מסמליו הבולטים של מבצע צוק איתן, דמותו וסיפורו השפיעו על רבים, דבר שהביא להנצחתו בדרכים ייחודיות.
בראיון עם שלום שראל, אביו של בניה, נחשף לסיפורו האישי ואישיותו המיוחדת של בניה, סיפור הקרב בו נפל, הנגיעה שלו בעם ישראל וכוחה של הנצחה. מעיין אורון, נציגת מועצת התלמידים הארצית, מראיינת את שלום שראל, אביו של בניה.




סיפורו של המרגל הישראלי אלי כהן מנוקדת מבט אישית והיסטורית.
אלי כהן היה עובד "המוסד" הישראלי בסוריה. במסגרת שירותו תרם רבות למדינת ישראל ונחשב עד היום לאחד המרגלים הטובים ביותר של המדינה.
אלי נתפס במסגרת תפקידו, עונה, נשפט והועלה לגרדום ב18 במאי 1965. על אף ניסיונות המדינה להצילו, הוא נתלה ונקבר בסוריה, אשר מסרבת עד היום, להעביר את עצמותיו לארץ.
אברהם כהן הוא אחיו הצעיר של אלי כהן.



ההרצאה היא עדות חיה ממלחמת ששת הימים וכיבוש הכותל על ידי צה"ל. העדות עוסקת בסיפור דרך דמותו של נהגו האישי של הרב גורן ז"ל, החל מהקרבות בעזה וכלה בשחרור הכותל. 
בהרצאה משולבות תמונות, עדויות וסרטונים תיעודיים ייחודיים במקביל לפעילות חווייתית מקוונת להמחשת האירועים בגוגל מפות.
הרב אריה שלום, נהגו של הרב גורן במלחמת ששת הימים והחייל הראשון שעבר את מעבר מנדלבאום לאחר כיבוש הכותל במלחמת ששת הימים.

 

​​
​​​​
תאריך עדכון: 11/01/2018
 ​
​​​​​​​