אזרחות

 לפניכם מספר אפשרויות בחירה לשם למידה מקוונת במקצוע האזרחות: 

 1. לימוד נושאים נבחרים בהמלצת מפמ"ר המקצוע​ - פעילויות שונות בתחום הלימוד שכוללות מערכי לימוד, שיעורים מצולמים, העשרה ופנאי ועוד.
 2. לימוד לפי בחירה חופשית של נושאים מתכנית הלימודים באתרים ייעודיים ברשת האינטרנט:

  • ​​אתר המפמ"ר - האתר כולל פעילויות מגוונות והעשרה. בין היתר תוכל/י להיכנס לוידאו אזרחי, לצפות בסרטונים בנושאים שונים הקשורים למקצוע האזרחות תוכל/י וללמוד עוד על הנושאים: זכויות אדם, זכויות מיעוטים, אפליה ושוויון.
   
  • "להיות אזרחים ישראל" - ספר הלימוד הדיגיטלי בו לרוב הנושאים מצורפות פתקיות להעשרה, העמקה ולתרגול נוסף
   
   
   
  מט"ח:

  • ​​​​​תמיד אזרחות -  מאפשר פיתוח ידע, ומיומנויות בכל הנושאים הקשורים לתוכנית הלימודים לפי יחידת הוראה. תמצא/י בו בנוסף לפריטי ידע גם הרצאות, מצגות, סרטונים וכן פריטי מבחן והצעות רבות לתרגול הנושאים השונים, קישורים ומידע בנושאים אקטואליים וכן שאלוני אקטואליה.

  • מטלת הביצוע - תוכל/י למצוא באתר סיפורי מסגרת בנושאים שונים אשר יסייעו לך לבחור בעיה אזרחית. באתר דוגמאות שונות לסקירת ספרות וכן מגוון מקורות בהם תוכל/י להשתמש: דוגמאות לשאלונים, ראיונות ותצפיות וכן מבחר מתוצרי תלמידים, דוגמאות לעבודות ולתוצרים שונים.


  • מדינת העם היהודי - מציג דילמות שונות ביחסים בין מדינת ישראל לבין יהודי התפוצות עם הפעלות לתלמידים. האתר כולל גם הרצאות מצולמות וסרטונים וכן נתונים עדכניים על העם היהודי בתפוצות.

  • עמל - מגוון הפניות לפעילויות שונות בנושא אזרחות​.
    
 3. לימוד במסגרת מערכת שעות שבועית סדורה יתאפשר החל מהיום החמישי בו לא יתקיימו לימודים כסדרם או לפי הנחייה מפורשת של משרד החינוך או של בית הספר. מערכת שעות זו תתעדכן באופן שוטף באתר זה או/ו באתר הבית-ספרי ותציג בפניך את חומרי הלימוד המכוונים אותך ללמידה לפי נושאים שנקבעו מראש עבור כל שבוע נתון.
​​​

 
​​​
תאריך עדכון: 01/02/2015
 ​
​​​​​​​