מידע והנחיות להורים

תפקיד ההורים בהיערכות לקראת למידה במצבי חירום הוא להעניק לילדים​ תחושת ביטחון ומוגנות שתאפשר להם להתפנות ללמידה מרחוק בחירום. ריכזנו מידע חשוב להורים, כדאי להתעדכן בענן החינוכי באופן שוטף בשעת חירום.

כיצד לתת תחושת ביטחון ומוגנות לילדים שלנו בשעת חירום? כיצד ליצור שגרה שתעניק לילדים ביטחון ותחושת שליטה? עד כמה אתם מוכנים למצב החירום הבא בבית, במשפחה, בשכונה ובקהילה?
אנחנו במשרד החינוך מאמינים כי להיות מוכן פירושו להרגיש בטוח, ביטחון שנדע איך להגן על עצמנו בהצלחה. ואת ההרגשה הזאת נוכל להעביר לילדים. 
להיות מוכן פירושו לקבל כאן את כל הידע הדרוש לכם כדי להבין איך עלינו להתגונן מפני תקפת הטילים הבאה.
להיות מוכן פירושו לעשות תכנית פעולה, צעד אחר צעד מה עושים לפני, בזמן ואחרי אירועי חירום כמו פעילות טרור או איבה.
להיות מוכן פירושו להכין את התנאים ללמידה מרחוק את עצמנו, את הבית שלנו, את בית הספר ואת הכיתה ואת הסביבה הפיזית שלנו כך שיהיה לנו מקום מחסה בטוח, אוכל, משחקים, חיבור לאינטרנט, וכל מה שיאפשר לנו להמשיך וללמוד גם מהבית עם חברי הכיתה.  


מדריך שימושי להורים לשעת חירום 
  1. ​​צוות הלמידה בחירום הבית ספרי ידאג לעדכון ההורים בשעת שגרה בכל הקשור לפעילויות המתוכננות המיועדות לתלמידים לשעת חירום, הסבר על האתר הבית ספרי, התכנים, דרכי הלמידה ודרכי ההתקשרות עם הצוות החינוכי.
  2. בשעת חירום ימצאו ההורים בענן החינוכי ללמידה בחירום - חוברת הדרכה, מידעונים, דפי הסבר והנחיות לתלמידים ולהורים לצורך קיום שיגרת למידה בשעת חירום.
  3. רצוי שכל מחשב ממנו יופעלו התלמידים ימוקם במרחב מוגן, עם חיבור לאינטרנט ויצויד במערכת אודיו (אוזניה ומיקרופון).
  4. משרד החינוך יתאם בשעת חירום עם גופי התוכן את רשימת ההרשאות לנגישות אל עולמות התוכן. הסיסמה לאתרים אלו תופץ באמצעות האתר ללמידה מרחוק עבור תלמידים, הורים ועובדי הוראה ותופעל בשעת חירום בלבד.

    הנחיות הורים משפ"י ללמידה מרחוק בחירום: ​

  5. בשעת חירום על ההורים ליצור שגרת חיים ככל הניתן על מנת ליצור תנאים מתאימים ללמידה מרחוק בחירום מהבית. ילדים זקוקים לשגרה והיא מעניקה להם בטחון ותחושת שליטה.
  6. חשוב שההורים יבצעו באופן עקבי אחר הנחיות צוות הלמידה בחירום הבית ספרי ואחר הנחיות פיקוד העורף. עקביות זו משרה ביטחון בילדים ומפחיתה חרדות.​​​​​
תאריך עדכון: 07/01/2020
 ​
​​​​​​​