מידע והנחיות לתלמידים

לקראת התרגיל בלמידה בשעת חירום, על התלמידים, בשיתוף כל בני המשפחה, להיערך ללמידה מרחוק באמצעות המחשב הביתי, ולכן יש להיערך לכך בעוד מועד. 

במהלך תרגיל ההיערכות ללמידה בחירום אתם תקיימו תקשורת עם חברי הכיתה והמורים דרך האינטרנט ותשמעו ותשוחחו עימם באמצעות אוזניות עם מיקרופון. 
בשעת חירום ת​למידי בית הספר יהיו בקשר יום-יומי עם המורים באמצעות התעדכנות שוטפת בפורטל הבית ספרי. במרחבי הלמידה הכיתתיים של הפורטל הבית ספרי יפורסמו הודעות, מידע רלוונטי וחומרי למידה, לצורך הכוונתם לפעילות במערכת הלמידה מרחוק.

אינטראקציה של התלמידים עם המורים תתבצע באמצעות ערוצי התקשורת השונים: דוא"ל, מסרים מידיים בטקסט, שמע ווידאו כמסנג'ר/ גוגלטוק/ סקייפ/ כלי מקוון ייעודי, בהתאם להנחיות המורים.

התלמידים יפעלו בהתאם להנחיות הלימודיות ויבצעו את המטלות והעבודות שיופיעו במרחבי הלמידה הכיתתיים באתר בית הספר וישלחו את התוצרים לבדיקת המורה בהתאם להנחיות שיקבלו.


הנחיות לתלמידים להיערכות ללמידה מרחוק בחירום מהבית:
  1. הכנת מחשב מצויד במערכת אודיו (אוזנייה ומיקרופון) – כיוון שהלמידה מרחוק בחירום מתבצעת בבית, מומלץ להתחיל בהיערכות לתרגיל למידה מרחוק כשבועיים לפני המועד המועד ולהכין מחשב עם אוזניות ומיקרופון תקינים שישמשו בשעת חירום בתקשורת עם חברי הכיתה והמורים דרך האינטרנט בשעת תרגול למידה מרחוק בחירום. 

  2. בחירת מרחב הלמידה – כדאי לבחור מבעוד מועד את המרחב הבטוח בבית לשהייה ממושכת יותר מבחינת שתיה, נשנושים, אוכל, משחקים, חיבורים לחשמל למחשב ולציוד שילווה אתכם בשעת למידה בחירום. 

  3. תלמידים שיבחרו לשהות במקלטים בקהילה מוזמנים ליצור קשר עם בית הספר, המתנ"ס השכונתי או עם מינהל חברה ונוער לבירור מוקדי הפעלה של מרחבים מוגנים בקהילה שלכם ולברר אם ניתן לתרגל שם את התרגיל ללמידה מרחוק כחלק מתירגול ההיערכות ללמידה שעת חירום.

  4. בדיקת ביצועי המחשב וההתאמה לכלים השונים - זה הזמן גם לבדוק את ביצועי המחשב הביתי שלכם: האם הוא מתאים לפעילות בכלים לייצוג מידע, בדקו אם האזניות והמיקרופון עובדים על ידי שימוש בכלים לתקשורת מרחוק​, כמו קיום שיחה skype או hangouts עם חבר או בן משפחה. 

  5. וידוא כניסה לפורטל הבית ספרי - היכנסו לפורטל הבית ספרי תוך המרחב הכיתתי.  בידקו שאתם זוכרים את שם המשתמש והסיסמא שכם ושל סביבות הלמידה בהן אתם מבצעים מטלות לימודים במהלך השנה בסביבות הלמידה של בית הספר שלכם. אם אתם נתקלים בקשיים הפנו בקשה לעזרה טכנית לאחד מאנשי הצוות המתרגל למידה מרחוק בחירום בבית ספרכם. 

  6. חזרה על כללי הגלישה הבטוחה ברשת - זה הזמן לחזור על כל הכללים שלמדתם בנוגע לגלישה בטוחה ברשת​, לחזור על נורמות התנהגות ולדעת מה מותר ומה אסור ברשת, מה מסכן אתכם ואת המדינה במצב חירום ומה תורם לחוסן אישי ולכם ולסובבים אתכם. 

  7. עדכונים מפיקוד העורף – כדאי לקרוא את ההנחיות של פיקוד העורף לרענון הנהלים להתנהגות בחירום. הורידו למחשב שלכם קובץ הנחיות בחירום של פיקוד העורף לילדים​.

 
​​
תאריך עדכון: 26/02/2019
 ​
​​​​​​​