סיקור אליפות הסייבר הישראלית תשע"ח

גמר אליפות הסייבר הישראלית תשע״ח התקיים השנה בימים שני-שלישי, כ"ה-כ"ו באדר תשע״ח, 13-12 במרץ 2018, בהיכל טוטו חולון בהשתתפות נציגים של כל השותפים במשרד החינוך ובשיתוף IATI )האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות). 


 לתוצאות גמר אליפות הסייבר היכנסו


כרבע מיליון תלמידי בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכונים בישראל השתתפו באליפות הסייבר של משרד החינוך ממאות בתי ספר בכל רחבי הארץ, מכפר כנא שבצפון ועד אילת שבדרום. האליפות אורגנה על ידי מינהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע.
בחודשים האחרונים קיים משרד החינוך תחרויות בתכנות, מתמטיקה ורחפנים שהתבססו על לימוד באמצעות משחקים מכיתה א ועד יב. האליפות סחפה תלמידים, הורים, מורים ומנטורים ואפשרה לתלמידים לגלות כישורים ולחזק מיומנויות הן בתחומי המדע והטכנולוגיה והן בעבודת צוות, הובלת עמיתים, תכנון זמן וביצוע. לגמר הגדול עלו יותר מ-350 בתי ספר שהתחרו על תואר "אלוף הסייבר של ישראל".על אליפות הסייבר:
אליפות הסייבר היא תוכנית ששמה לעצמה למטרה להכין את תלמידי ישראל לעולם טכנולוגי מתקדם. זו השנה הרביעית שבה מתקיימת אליפות הסייבר. האליפות כוללת סדרת משחקי מחשב הנגישים לכלל תלמידי ישראל.
התחרות מסכמת יותר משישה חודשי פעילות אינטנסיבית של כ-300,000 תלמידים מכ-1,500 בתי ספר.
השנה כחלק מאליפות הסייבר הגדולה קיימנו לראשונה תחרות רחפנים, ובה הגיעו לגמר 40 תיכונים ו-7 חטיבות ביניים מרחבי הארץ.
זהו מהלך פורץ דרך המוסיף פן נוסף של שילוב בין חומר לטכנולוגיה, הכולל שימוש במשחק ככלי לגירוי ופיתוח הסקרנות המאפשר לנו להתחבר לעולמם של התלמידים.
אירוע הגמר כלל מגוון תחרויות: 

תכנות תיכונים – Coding, תכנות בתי ספר                   יסודיים וחט"ב – Coding Junior 
מתמטיקה בתי ספר יסודיים וחט"ב – Math 
רחפנים חט"ב ותיכונים – Makers

זו השנה הרביעית שאנו מקיימים בה את אליפות הסייבר הלאומית. בכל שנה מרגש מחדש לראות את אלפי התלמידים המשתתפים בתהליך, את מאות התלמידים שהגיעו לגמר והתחרו באווירה תחרותית, ספורטיבית ומחשמלת שהדביקה את כולנו! 

ד"ר עופר רימון, סמנכ"ל תקשוב טכנולוגיה ומערכות מידע במשרד החינוך, הציג את המהלך של משרד החינוך כמהלך פורץ דרך; נראה שהחוכמה היא להתחבר לעולם של התלמידים ולהשתמש במשחקים ככלי לגירוי הסקרנות והלמידה. 

ארז צור, יו"ר משותף ב-IATI: "שיתוף הפעולה בין משרד החינוך לתעשיית ההייטק אפשר ליצור את תחרות הסייבר המובילה בעולם, אשר חושפת מאות אלפי ילדים ונוער מרחבי הארץ למקצועות המדעים והטכנולוגיה. באווירה תחרותית וברוח ספורטיבית, ביחד אנו זורעים את זרעי העתיד של התעשייה המתקדמת של מדינת ישראל, מתוך ראייה ארוכת טווח להשקעה בהון האנושי העתידי".להרחבה בנושא האליפות תוכלו לעיין בקישורים הבאים:


​​​​
תאריך עדכון: 12/11/2018
 ​
​​​​​​​