סיקור גמר אליפות הרובוטיקה תשע"ט - 2019

השבוע התקיים שלב הגמר בתחרות הרובוטיקה לבתי הספר היסודיים של משרד החינוך. זו השנה הראשונה שבה מתקיימת תחרות רובוטיקה במסגרת אליפות הסייבר הישראלית.בתחרות השתתפו מעל ל-8000 תלמידי כיתות ה הלומדים זו השנה השנייה בתוכנית "מדעי המחשב ורובוטיקה". לשלב הגמר עלו 80 בתי הספר מכל המגזרים ומכל מחוזות הפיקוח לאחר שסיימו בהצלחה את השלב הבית ספרי בתחרות.


במהלך אירוע הגמר הפעילו הנבחרות את הרובוטים במגוון משימות על גבי משטח התחרות והתמודדו עם משימת הגמר באופן עצמאי, מבניית התוכנית ועד להתאמה והפעלה של הרובוט.​תחרות הרובוטיקה שמה דגש על התמודדות עם אתגרים ופתרונם, פיתוח סקרנות, חשיבה מחוץ לקופסה ועבודת צוות. בתחרות הושם דגש על שימוש בחיישנים השונים של הרובוטים, בין היתר מגע ופניות, מרחק, צבע, מעקב אחר קו. את התחרות ליוו בשיתוף פעולה המורים המובילים בתחום הרובוטיקה בבתי הספר.
   

אירוע הגמר עורר עניין רב, ואורחים רבים הגיעו להתרשם מהתחרות, וביניהם אנשי חינוך, צבא ותעשייה.


"תוכנית מדעי המחשב ורובוטיקה לבתי הספר היסודיים מכינה את התלמידים לעולם הדיגיטלי בו אנו חיים, שפת התכנות והפעלת רובוטים הם כלים להבנת היום יום שלנו ולהתמודדות עם אתגרי העתיד", אומר אביב אייזנר, האחראי על תחום הדעת מדעי המחשב ורובוטיקה באגף טכנולוגיות מידע במשרד החינוך. "מטרת תחרות הרובוטיקה שיועדה לתלמידי כיתה ה' הלומדים בתוכנית היא לחשוף את התלמידים למגוון משימות ואתגרים בתחום הרובוטיקה בדרך חווייתית משחקית ומאתגרת כערוץ נוסף לתוכנית הלימודים".
תאריך עדכון: 07/04/2019
 ​
​​​​​​​