השיעור הגדול בעולם 2018 – השתתפות מקדמת אחדות

השיעור הגדול בעולם, הוא מיזם המתקיים בו זמנית במדינות רבות בעולם, על מנת להעלות את המודעות של אוכלוסיית העולם ומנהיגיו למעמד של ילדים ונוער בחברה כמחוללי שינוי אמצעות החינוך. 

השיעור יתקיים בשבוע זכויות הילד/ה הבינלאומי ויתחיל ב- 18 בנובמבר 2018. מערכי השיעורים והפעילויות האינטראקטיביות המלווים את המיזם מיועדים לכיתות א' עד י"ב בהתאמה לשכבות הגיל השונות.

 לכניסה לסביבות האינטראקטיביות של השיעור הגדול בעולם: 


מהו השיעור הגדול בעולם, וכיצד הוא מתחבר לנושא השנתי?

השיעור הגדול בעולם מתקיים בחסות ותמיכה של מזכיר האו"ם ובשיתוף עם Unicef במטרה להציג בפני ילדים בכל העולם את יעדי האמנה הבינלאומית בצורה ידידותית ונגישה. 

עשרות אלפי תלמידים ישראלים מתחברים למיליוני ילדים ברחבי העולם בו זמנית בכל שנה במיזם ייחודי של Unicef סביב נושא משותף.

היעד שנבחר השנה (2018): הזכות להשתתף ולהישמע, מתחבר לנושא השנתי: בונים אחדות – שומרים על ייחודיות.


מהי הזכות להשתתף?

עקרון ההשתתפות הוא אחד העקרונות שעליהם מושתתת אמנת זכויות הילד. עיקרון זה בא לידי ביטוי בסעיף המתייחס לזכותו של הילד להביע את דעותיו ואת עמדותיו בנושאים הקשורים לחייו. האפשרות להשתתף בפעולות ובתהליכי קבלת החלטות במרחבי החיים השונים יש בה משום מסר חינוכי וערכי רב עוצמה עבורם.

בשיעור הגדול בעולם יוכלו המורים ליצור שיח ופעילות כיתתית בהקשר לנושא השנתי. פעילות זו תייצג אותם בפעילויות דיגיטליות משותפות עם ילדים ברחבי העולם.
 לכניסה למערכי השיעור ולשידורים המקווניםלחצו כאן​


לאחר הרשמה, וכשבוע לפני תחילת הפעילות, יישלח קישור למערכי שיעור ממוקדים ע"פ גיל הלומדים, והתוצרים יוצגו בעמוד פייסבוק ייעודי למיזם. 

למידע נוסף, עדכונים ותוצרים און ליין היכנסו לדף האירוע בפייסבוק​


​​
תאריך עדכון: 22/11/2018
 ​
​​​​​​​