תוכניות, מאגרים ודוגמאות

כיצד מלמדים לעבוד ביחד, מה הם המודלים החדשים לפדגוגיה שיתופית, האם יש מיזמים שניתן להצטרף אליהם או רעיונות חדשים? מי הם אנשי הקשר וכיצד מתחילים? התשובות לכל אלה – כאן!

כאן תוכלו למצוא את התוכניות הקיימות ללמידה שיתופית והמודלים השונים לקיימה, כמו גם דוגמאות מיטביות ורעיונות לשיתופי פעולה חדשים וקיימים, רעיונות קצרי טווח ותוכניות שנתיות. למידה שיתופית היא מיומנות מרכזית בעולם דיגיטלי שבו ניתן למצוא תשובות בכל מרחבי הרשת. זה המקום להתחיל. 
 

הלמידה השיתופית המקוונת היא למידה אקטיבית, חווייתית וחברתית. הפעילות השיתופית בלמידה תורמת להבניית ידע בסביבה דינמית, ויחד עם התקשורת והמדיה החברתית הן יוצרות למידה משמעותית.  
כל מחוז יזם תכניות שיתופיות מקוריות שמזמנות למידה על נושאים מעניינים בין בתי ספר במחוז, וכעת גם שיתופיות בין בתי ספר בכל הארץ. לפניכם כמה תכניות ופרטי הצטרפות – היכנסו ומצאו את התכנית המתאימה לכם ליצירת חוויה שיתופית מעניינת.​​
 

 


במסגרת תכנית התאמת מערכת החינוך למאה ה-21 ריכזנו קטלוג תכניות שיתופיות כולל מידע שימושי חשוב על כל תכנית: תחומי דעת ונושאים, מסגרת השיתוף, אנשי הקשר, קישור לאתר האינטרנט / דף הפרויקט, פרטים על ליווי פדגוגי (השתלמות או עצמאי) ועוד. הקטלוג מתעדכן באופן שוטף – כדאי לעקוב!   

 
אתם מוזמנים לתרום ולהעשיר מאגרי תוכן שיתופיים בתחומים ובנושאים שונים ולהיות חלק מקהילה לומדת בתחומים שונים, ליהנות מתוצרי למידה של תלמידים מכל העולם ולתרום למאגר מתוצריכם. כאן תימצאו מאגרים שונים המתאימים לתחומי דעת שונים או אירועים. 

 
 
 

לקט נבחר של דוגמאות ורעיונות ללמידה שיתופית המתקיימים בבתי הספר ברחבי הארץ, מהתוכניות אל היישום בפועל.


 

 


מה חדש? מידע על כנסים ואירועים וכן הזמנה להצטרפות למיזמים ומפגשים מקוונים בין-לאומיים ברשת בנושאים שונים .זה המקום ללמוד על מפגשים ייחודיים בנושא למידה שיתופית בנושאים ובתחומים שונים.
 

רשתות חברתיות הן סביבות פופולריות בקרב התלמידים. מאפייני סביבות אלה מזמנות גם למידה משמעותית בחינוך העדכני - תקשורת וניהול אינטראקציות בין המורה לבין תלמידיו לקידום חקר והבניית ידע שיתופי תוך השתתפות פעילה והתנהלות אקטיבית ופוריה של התלמידים.
לרשתות החברתיות כנסו לקטלוג החינוכי​. ​
תאריך עדכון: 13/06/2019
 ​
​​​​​​​