בתי ספר מתוקשבים במיוחד

בעמוד זה ריכזנו עמודי סיקורים על בתי הספר במשרד החינוך המתוקשבים במיוחד וברמה גבוהה.

אולפנת "זבולון" נותנת מענה חינוכי, דתי ולימודי לבנות הציבור הדתי-לאומי בראש העין והסביבה.  ייחודה של האולפנה מתבטא בתרומתה לקהילה בעיר, בתחום הערכי-דתי  ובתחום הפדגוגי. חטיבת הביניים הצטרפה לתוכנית התקשוב הלאומית בשנה"ל ה'תשע"ד, ובמהלך טבעי הצטרפה החטיבה העליונה בשנה"ל ה'תשע"ז אף היא לתוכנית.
ביה"ס מזמן חוויית למידה רוחבית באמצעות שילוב של חשיבה מחשובית לצורך הטמעת מיומנויות לחיים בכל תחומי הדעת מגיל צעיר. האני מאמין המיושם הלכה למעשה מבוסס על למידה שיתופית לפתרון בעיות בתחומי הדעת השונים. תהליך הלמידה דומה לניהול מיזם על כל שלביו: משלב התכנון, זיהוי הצורך, קבוצות מיקוד ואפיון ועד היצירה והפקת התוצרים הסופיים: סרטונים, אתרים, אפליקציות ומשחקים. 

ביה"ס הציב לעצמו מטרה להפוך לבית ספר מוביל בתחום ההישגים והערכים. לשם כך מקדמים אנשי הצוות שלושה תחומים: תלמידים יוזמים, מורים יוזמים והורים יוזמים. השילוב בין שלושתם יוצר בית ספר המבוסס על לימוד כל תחומי הדעת באמצעות מחשבים. תלמידים ותלמידות מכיתה א מרכיבים רובוטים לפי דגמים ומכינים את עצמם ללימוד קוד ורובוטיקה. כולם אוהבים את הלימוד באמצעים דיגיטליים ומגיעים לבית הספר אחר הצוהריים להשלמות מרצונם. 

תאריך עדכון: 03/09/2019
 ​
​​​​​​​