מטרת יישום הדגם המתקדם

 
המונח "הבא את המכשיר שלך" (Bring Your Own Device) מתייחס לגישה לימודית שבה התלמידים משתמשים באמצעי קצה (מחשב נייד או מחשב לוח) הנמצא בבעלותם הפרטית בבית הספר לצורכי הוראה ולמידה.

אמצעי קצה טכנולוגיים (מכשיר קצה אישי) המשולבים בהוראה ובלמידה הופכים את עידן המידע לרלוונטי ללמידת התלמידים, המשלבים כבר היום מכשירים אלה בשגרת יומם. תופעה זו צפויה להתעצם בשל תכונותיהם המתעדכנות, חדשות לבקרים, של אמצעים טכנולוגיים אלה וההשפעה הגדולה שיש להם על צריכה, עיבוד, ייצור והפצה של מידע וידע במאה ה-21. 

הפעלת התלמידים במתכונת BYOD נותנת מענה למגמה החדשה בחינוך שבה עומד לרשות כל לומד מכשיר אישי לאורך שעות הלימוד בבית הספר ובבית. בסביבת למידה זו הופכת הטכנולוגיה לחלק בלתי נפרד מתהליכים פדגוגיים ומאפשרת יישום שיטות למידה, שבעבר כמעט לא היה ניתן ליישם, לדוגמה: מיקוד בפיתוח יכולות ללמידה עצמית ואינטראקציה בין לומדים בעלי עניין. גישה זו, המותאמת אישית לתלמיד (פרסונליזציה), מעצימה, מאתגרת ומעודדת אותו לנקוט יוזמה, להשתמש ביצירתיות ולפתח אחריות. כל אלה צפויים לחזק ולעורר אצל התלמיד מוטיבציה ללמידה. 

בית ספר שמתגייס למהלך החינוכי ומיישם דגם מתקדם זה, מציב את עצמו בחזית הקִדְמָה הטכנולוגית-פדגוגית בארץ ובעולם. החדשנות הטכנולוגית-פדגוגית שבבסיס הדגם מכוונת להעצים את הלמידה המשמעותית ולפתח לומדים עצמאיים, העתידים להפוך ל"אזרחים דיגיטליים" של העולם המתקדם, לתפקד באופן מיטבי במאה ה-21. 

 
תאריך עדכון: 16/08/2016
 ​
​​​​​​​