בגרופ - למידה לבגרויות בקבוצות ווטסאפ

בגרופ הוא מיזם (פרויקט) חינמי ללמידה חברתית של תלמידי תיכון מכל רחבי הארץ לקראת בחינות בגרות הקיץ במתמטיקה, אנגלית ולשון באמצעות אפליקציית וואטסאפ. בכל מקצוע, בכל רמת לימוד בנפרד, פועלות עשרות קבוצות וואטסאפ, ובראש הקבוצות עומדים מורים מקצועיים מהשטח עם ניסיון בהגשת תלמידי תיכון לבגרות. בכל קבוצה משתתפים בין 50 ל-100 תלמידים מכל רחבי הארץ, ללא היכרות מוקדמת ביניהם. הקבוצות פועלות במשך כ-3 חודשים עד למועד בחינת הבגרות בקיץ.
הלמידה בקבוצות מתחלקת לנושאים שונים הנלמדים בפרק זמן קצוב בהובלת המורה. את השיעורים מלווה מאגר חומרים הפתוח לשימוש התלמידים באתר המיזם​.

מהות השירות
  • שיעור וואטסאפ - בהובלת המורה בקבוצה. השיעור מתקיים אחת לכמה ימים, ואורכו של כל שיעור כשעה. במהלכו מלמדים המורים נושא מסוים או משיבים לשאלות תלמידים תוך כדי שימוש בעזרים דיגיטליים שונים.

  • שידורים חיים - מצולמים מאולפן מטח בהנחיית מורים מנוסים אחת לשלושה שבועות בסיכות  יחידת לימוד. במהלכם פותרים שאלות מבחינות הבגרות כדי לסייע לתלמידים לפצח טעויות נפוצות ולהתמודד עם שאלות בגרות.

  • למידה חברתית - פעילות 24/7 של התלמידים תוך כדי שאילת שאלות ללא הפסקה ומתן מענה זה לזה בכל שעות היממה. התערבות המורים נעשית בשיעורי הוואטסאפ או במקרים שהתלמידים לא הצליחו להגיע לפתרון.  
​​​​
תאריך עדכון: 19/06/2019
 ​
​​​​​​​